لوسیا ,گاهی ,کتاب ,می‌شود ,دوستلوسیا کلارک بعد از اخراج از یک کافه، باید شغل جدیدی پیدا کند. بنابراین قبول می‌کند از ویل ترینر مراقبت کند. او یک بانکدار بوده که بعد از تصادف با موتورسیکلت کاملاً فلج شده است. ابتدا، ویل رفتار سردی به لوسیا دارد، اما بزودی با یکدیگر دوست می‌شوند و نسبت به هم ابراز احساسات می‌کنند؛ اگرچه لوسیا یک دوست پسر بی‌ملاحظه و دونده ماراتون به نام پاتریک دارد. لوسیا متوجه می‌شود ویل به والدینش ۶ ماه زمان داده تا او را برای اتانازی (  اوتانازی (به فرانسویEuthanasie[۱][۱] که در زبان یونانی به معنی «مرگ خوب» است و یا به‌مرگ در اصطلاح شرایطی است که در آن، بیمار بنا به درخواست خودش به صورت طبیعی و آرام بمیرد. )به سوئیس ببرند؛ چون نمی‌تواند با درد و رنج ناتوانیش کنار بیاید. در این بین لوسیا مخفیانه تصمیم می‌گیرد کاری کند نظر ویل را عوض کند.

پس او را به جاهایی می‌برد تا به ویل ثابت کند که زندگی ارزش ماندن را دارد. اما، در آخرین سفر خود به موریشیوس، ویل اعتراف می‌کند که قصد دارد مرگ آسان را انجام دهد و می‌خواهد لوسیا او را همراهی کند. قلب لوسیا می‌شکند و تا آخر سفر حرفی نمی‌زند. وقتی به خانه می‌رسند، او به سوییس می‌رود تا در آخرین لحظات، ویل را ببیند. بعد از مرگ ویل، طبق وصیتش به لوسیا پولی می‌رسد تا تحصیلاتش را ادامه دهد و به خوبی زندگی کند.من پیش از تو یک رمان عشقی نیست، اما عشق، عنصر اصلی آن است؛ عشقی متفاوت که از چارچوب‌های زمینی خارج می‌شود و به لایهٔ آرمانی می‌رسد و پیچیدگی احساسات درونی انسان را برملا می‌سازد. آسوشیتدپرس دربارهٔ این رمان می‌نویسد: بعضی کتاب‌ها را نمی‌توان زمین گذاشت. کتاب‌هایی وجود دارند که آدم به حدی جذب شخصیت‌هایش می‌شود که دوست ندارد داستان به پایان برسد، برای همین خواندنش را کش می‌دهد. کتاب جوجو مویز یکی از این کتاب‌هاست. گاهی می‌خندید، گاهی لبخند می‌زنید و گاهی عصبانی می‌شوید، و بله، گاهی اشک می‌ریزید. پیشنهاد من: کتاب من پیش از تو را باید همراه با یک جعبه دستمال‌کاغذی فروخت.

نیویورک تایمز نیز نوشته است: نویسندهٔ کتاب خواننده را در موقعیتی قرار می‌دهد که اشک‌ریزان بخواند و جلو برود... با دو شخصیت اصلی داستانش قصه‌ای می‌آفریند که در خاطره‌ها می‌ماند.(ویکیپدیا )

+عالییییییییییییییی بود این فیلم
منبع اصلی مطلب : یه هوافضایی
برچسب ها : لوسیا ,گاهی ,کتاب ,می‌شود ,دوست
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

پو اس ام اس : من پیش از تو